Sprzęgła - Polpack Sp. z o. o.Polpack Sp. z o. o.


87-100 Toruń, Polna 129

Numer telefonu: (56) 655 92 35

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)

https://www.polpack.com.pl/sprzegla.php


Skrócony opis: Sprzęgła - Polpack Sp. z o. o.

Sprzęgła przemysłowe są używane w wielu maszynach i urządzeniach w celu połączenia układów lub przeniesienia energii. Są niezbędne do bezpiecznej i skutecznej pracy zespołu maszyn. Sprzęgła działają jak zawory, służąc do przepuszczania, blokowania lub regulowania napędu w zależności od wymogów aplikacji. Sprzęgła przemysłowe składają się głównie z dwóch połączonych ze sobą elementów rotacyjnych - koła zamachowego i koła pasowego. Po połączeniu, jedno koło ruchome jest w stanie przenosić moment obrotowy na drugie. 

Sprzęgła są oferowane w wielu wariantach, w zależności od wymagań aplikacji. Mogą być napędzane mechanicznie, hydraulicznie, pneumatycznie lub elektrycznie. Są one niezbędne do prawidłowej pracy maszyn, ponieważ służą do regulowania i łączenia układów napędowych. Sprzęgła są również stosowane do przełączania między różnymi poziomami prędkości, umożliwiając maszynom pracę w różnych trybach.

Sprzęgła działają poprzez zmianę położenia dwóch elementów rotacyjnych z założonym momentem obrotowym. Gdy moment obrotowy przekracza określony poziom, sprzęgło się rozpina, a tym samym uwalnia elementy rotacyjne i wyłącza napęd. Po wyłączeniu napędu, sprzęgło może być ponownie zaciśnięte, aby umożliwić ponowne uruchomienie napędu.

Sprzęgła przemysłowe są niezbędne do bezpiecznego i skutecznego działania wielu maszyn i urządzeń. Służą one do regulowania i łączenia układów napędowych, a także do przełączania między różnymi poziomami prędkości. Sprzęgła działają poprzez zmianę pozycji dwóch elementów rotacyjnych z określonym momentem obrotowym. Szeroki wybór sprzęgieł sprawia, że są one niezbędnym elementem większości maszyn i systemów napędowych.

Brak komentarzy! Bądź pierwszy/a!

Pobliskie firmy:

ODEKA SIMP FF


Toruńska 286 , Bydgoszcz

Zobacz >

Zwiedzaj Toruń


Bażyńskich 8 , Toruń

Zobacz >

podlogibydgoszcz.pl


Fordońska 40 , Bydgoszcz

Zobacz >